Групова терапія

Illustration

Зцілювати неможливо.Можливо створити простір, де кожен зможе себе зцілити.

Групова терапія це: опинитися в новому колі спілкування; розділити свою проблему з тими, хто зрозуміє;  поліпшити навичку комунікації;  відчути себе частиною спільноти;  почати шлях зцілення і вирішення своєї проблеми в групі, коли сам на сам з терапевтом страшно/поки не виходить/інше

  • Що таке групова терапія? 

    Групова терапія – це форма психотерапії, коли психотерапевт проводить зустріч одночасно з кількома людьми, яких зазвичай об’єднує спільна або схожа проблема. На відміну від індивідуальної терапії, де пацієнт спілкується з психотерапевтом наодинці, отримує беззаперечне прийняття й підтримку та розділяє свої хвилювання та проблеми, на груповій терапії вас зазвичай вислуховує від 6 до 12 осіб, які теж можуть ділитися подібним досвідом або висловлювати свою думку на тему. Модератором на груповій терапії є психотерапевт, який самостійно спостерігає за динамікою групи й ставить питання, пояснює певні теоретичні моменти з психології й модерує комунікацію.Варто розуміти, що терапевтична група – не просто зустріч однодумців або людей зі спільною проблемою, а місце, в якому створюються штучні умови, схожі на звичайне життя, де ви маєте можливість безпечно розвинути потрібні вам якості та позбутися патернів поведінки, які псують якість життя.
    Зі мною ви зможете спробувати для себе терапію у групі та відкрити нові грані пізнання себе!

  • Як влаштована групова терапія?

    Групова терапія, головною одиницею якої є група людей, які обговорюють спільні або ні проблеми, є безпечним місцем, де кожен учасник отримує підтримку та прийняття. Для забезпечення такого настрою, психотерапевтична група має відповідати таким ключовим організаційним вимогам:
    Наявність психотерапевта-модератора
    Модератором групи повинен бути психотерапевт, який володіє психотерапевтичними методиками, має відповідні кваліфікації та практичні навички для модерації терапевтичної групи – пройшов терапевтичну групу і має досвід терапевтичної практики. Його головна місія – підтримувати в групі атмосферу прийняття, яка спонукає учасників до розкриття своїх почуттів та досвіду.
    Кількість учасників та тривалість
    Групова терапія може складатися від трьох до декількох десятків учасників. Найпоширенішими є групи від 5 до 20 учасників – тоді більша ймовірність, що кожен зможе поділитися своїми думками. Зазвичай терапевтичні групи відбуваються раз на тиждень й тривають одну-дві години. Однак частота та тривалість можуть залежать від формату групи та методології.
    Теми, які порушуються
    Терапевтичні групи бувають різні:
    ● учасників може об’єднувати спільна проблема, яка буде в фокусі кожної зустрічі;● може бути кожного разу нова тема.
    Терапевтичні групи можуть мати на меті як підтримку учасників з певною проблемою (тоді відбувається групова психокорекція), так і мати загальний характер, скерований на розвиток комунікаційних навичок та самопізнання.Зокрема є психоосвітні групи, де психотерапевт-модератор ділиться з учасниками теоретичною базою на тему, а потім учасники мають час, щоб поділитися власним досвідом, проаналізувати його, отримати відповіді на запитання та усвідомити щось нове про своє життя та звички. 
    Конфіденційність та атмосфера безпеки
    Інформація, яку учасники групи чують один про одного, максимально залишається в межах групи. Також ступінь відчуття безпеки залежить від формату групи – є закриті групи, які діють певний час і які відвідують окреслені учасники, і є відкриті групи, куди нові учасники можуть приєднатися будь-якої зустрічі. 

  • Особливості групової терапії

    Групова терапія насамперед особлива тим, що під час неї відбувається комунікація між людьми – учасниками групи. Саме тому групова терапія є особливо ефективною, коли ви переслідуєте покращення своїх навичок спілкування. При цьому варто усвідомлювати, що групова терапія не може замінити індивідуальну і навпаки, оскільки вони мають різні цілі. Групова та індивідуальна психодинамічна психотерапія – це формати терапій, які цікаво спробувати, займаючись своїм ментальним здоров'ям.
    Групову терапію варто спробувати, коли ви маєте на меті:
    ● розвинути навички поведінки у конфліктах, розвинути гнучкість та ефективно адаптуватися до суперечок, не пригнічуючи себе та спокійно відстоюючи власну думку;● навчитися регулювати емоції, розвинути емоційний інтелект;● розвинути стресостійкість, ініціативність, командність, лідерські якості, навичку активного слухання;● подолати соціальну тривожність та впоратися з негативними уявленнями про себе.
    Відвідування групової терапії корисне людям, які прагнуть відчути підтримку від оточення, відчути приналежність до певної спільноти, позбутися відчуття самотності, почути чужий досвід життя з подібною проблемою та дізнатися про засоби самопідтримки та турботи про себе. 
    У процесі групової терапії, закрита людина може стати більш незалежною та комунікабельною, набираючись навичок комунікації від більш розкутих учасників. Натомість більш розкуті учасники можуть почати дивитися на певні питання більш глибинно. Так, всі учасники досягають здорової рівноваги між своїм внутрішнім баченням укладу життя та реальністю. 
    Поза тим групова терапія часто є більш фінансово доступним різновидом терапії, який теж гарантує якісний результат. 
    Однак не варто спиратися саме на цей фактор, починаючи психотерапію. Хоча групова терапія і є ефективним засобом роботи над собою, вона не підходить всім. Самостійно в групову терапію часто йдуть люди, які мають досвід індивідуальної терапії або ж їхній психотерапевт сам спрямовує їх на групову терапію. При цьому фахівець обирає та радить групу, яка підійде його клієнтові найкраще. 
    Перед тим, як розпочати групову терапію, оцініть власну готовність до цього:оцініть свою здатність відкрито спілкуватися з незнайомими людьми;оцініть чи готові ви спробувати декілька груп, якщо не знайдете ту, яка вам підходить, з першого разу;оцініть свій запит – якщо ваш запит стосується сильних особистих хвилювань і ви відчуваєте, що проходите через певну кризу, краще піти в індивідуальну терапію. 

  • Посилення ефекту: у чому секрет?

    Групова терапія посилює ефективність психотерапії і кілька причин, чому так відбувається:
    ● Групова терапія надає унікальну можливість для колективного вивчення проблем та пошуку рішень.● Бачачи, як інші люди вирішують свої проблеми, учасники групи можуть брати багато корисного.● Участь у групі допомагає розвивати соціальні навички, такі як спілкування, слухання, вираження почуттів та емпатія.● У групі кожен учасник має можливість висловлюватися та слухати інших, що створює атмосферу взаємодопомоги.● Відгуки та підтримка людей, які стикаються зі схожими проблемами, можуть бути потужним стимулом для змін.

  • Наскільки ефективна групова терапія?

    Групова форма психотерапії є надзвичайно ефективним методом роботи з різними учасниками та запитами і є особливо рекомендованою для людей, які часто ізолюються від спілкування, мають обмежене коло знайомих та рідко комунікують з новими людьми. Також групова терапія корисна людям схильним до емоційних розладів, меланхолії та знецінення власної ідентичності – атмосфера підтримки, прийняття та розуміння допомагає побачити, що є люди з подібним досвідом та повірити, що їх сприймають та цінують. 
    Таким чином групова психотерапія може сприяти таким результатам, як:зниження симптомів депресії, алкоголізму, тривожності, ПТСР тощо;покращення якості життя та соціальних навичок;довгостроковому результату та економії на індивідуальній терапії.
    Цікаво, що групова терапія стала особливо популярною з початком пандемії коронавірусу – тисячі людей опинилися в ізоляції від спілкування, а терапія в групі стала порятунком для соціалізації та підтримування навичок комунікації. На тему ефективності групової терапії є багато досліджень, а я раджу прочитати цей матеріал від Американської Психологічної Асоціації, де зрозумілою науковою мовою пояснено, що клімат групи залежить від кваліфікацій терапевта і якісна динаміка в групі є зеленим прапорцем, щоб продовжувати її відвідування. 
    Щоб перевірити ефективність групової терапії на собі, не потрібно навіть виходити з дому. Я регулярно запускаю терапевтичні групи, де кожен та кожна знайдуть собі місце. 
    Групи скеровані на підтримку психоемоційного стану, розвиток соціальних навичок та глибинні розмови про власний унікальний досвід й надання зворотного зв’язку та підтримки на розповіді інших учасників.

АКТУАЛЬНІ ГРУПИ В ЯКІ ЙДЕ ЗАПИC

Illustration

ПРОГРАМА МЕДИТАЦІІ на 90 днів.«ДОБАВ ЖИТТЯ В СВІЙ РОЗКЛАД!»

Щоденна практика медитації принесе вам здоров’я, енергію та благополуччя

Початок 15.07.2024
Закінчується 15.10.2024

Illustration

РЕТРИТ

Це потужний імпульс до
трансформаційних змін

Illustration

РЕФЛЕКС (тілесно-орієнтована практика)

Це чудова можливість емоційної розрядки та відреагування.

Illustration

Я і ГРОШІ

Це для тих кто хочете глибоко пропрацювати тему фінансового достатку.

Illustration

ГРА «LOVE IS...» 

Це гра про кохання!

ВІДГУКИ

Оксана

Медитація пройшла в різних станах:
то накривало холодом, то жаром, то включався саботаж, то кайф, настрій теж змінювався. Цікаво пройшла медитація! Знайшла відповідь на своє питання! Дякую!

Марина

Після останньої зустрічі я на деякі речі подивилась зовсім з іншого боку, відпустила питання на які не знаходила відповідь і просто направила фокус на свої дії, з чого починаю кожен день, як я його бачу і хочу провести Я зробила для себе ранкові ритуали , які мене просто надихають і день вже приречений буди чудовий! Я роблю для себе прості речі, які мені приносить задоволення і я помітила, що цим самим замінила легковажне транжирство грошей на покупку непотрібних речей, таке собі імпульсивне щастя 

Вікторія

Я наважилась на розвиток свого власного бренду, я як окрема
одиниця, не залежно від роботи в компанії і вже є перші початки та замовлення, я застосовую ті знання які отримала від навчання та де я
можу креативно мислити так, як
мені бачиться і це дуже надихає, тут
правда треба налаштувати таймингу
- і є іще один позитивний момент - ніколи тратити гроші)

Уляна

Прийшла я в групу без роботи і без грошей. Вже через місяць гри я знайшла роботу і почала консультувати астрологією. Тобто по трошки будувати додаткове джерело доходу і гроші пішли. Багато піднялося під час групи і я рада, що в нашому колі була можливість екологічно з цим працювати. Подобаються розстановочні процеси. Дякую, Світлано.

Жанна

От себя не убежишь!Куда бы вы не переехали. Все ваши тараканы уедут вместе с вами. Проблема в тому, що як би далеко і з якою швидкістю ти не втікав, ВІД СЕБЕ ВСЕ ОДНО НЕ ВТІЧЕ...Запишите их к Свете на прием
@tsado_psychologist Она знает, как их укротить

Інна

Понеділок почався з групової терапії по фінансах. Сьогодні це була прям дуже красива група в плані інсайтів. Люди в групі збираються випадково, а всі дзеркалять мій внутрішній стан, переживання

Наталья

Полезен был урок, благодарю тоже ком в горле стоял , мне не хватало любви и внимания и я в этом только убедилась

Татьяна

Очень помогают занятия с Вами: чувствую больше сил и энергии, не так устаю, спокойнее ко всему начала относиться, хотя все ещё иногда срываюсь. Но я работаю над собой и сейчас развиваю свои новые умения)

Татьяна

Сегодня игра о деньгах ещё раз подтвердила мои внутренние ощущения! Теперь я перестану сомневаться, позволю себе принимать деньги легко и по-женски от тех, кто хочет мне их давать! Я также продолжу свой поиск и развитие себя! Буду следовать финансовым законам!
Спасибо, Светочка! Спасибо девочкам за круг! Спасибо Вселенной за такие ценные уроки!


Благодарю за эфир ! Много нового, очень ценная информация, хочу проработать, хочу узнать себя лучше.

Оливия

Благодарю «. интересная информация, вроде бы казалось все понятно, все и так знаю понимаю делаю, но все равно нашлось о чем задуматься полезное и нужное занятие
благодарю за урок!

Оксана

Благодарю Света, благодарю девочки за круг! Очень полезная информация! Выявила как минимум 3 страха и поняла откуда они. Нашла ресурсы. Очень откликались истории девочек!

Наталья

Благодарю всех девочек за практику, очень полезно послушать других и почувствовать что и как откликается внутри! Ещё раз открыть глаза на себя и свои страхи!
Спасибо, Света за ещё одну чудесную практику и утро, проведённое с пользой

Ольга

Группа нейрографики
Огромное спасибо за практику
Раскрывается женственность и радость!
ощущается лёгкость, хочется расширить границы, расправить крылья, больше пространства для себя. Светлана, благодарю!


Я в группу пришла на Марафон, по сути, развлекаясь, а зацепилась на год, и оказалось для меня все серьезно.
Изменения заметны не только мне, но и моим близким. Очень и очень для меня ценно, что появились длительные состояния внутреннего комфорта здесь и сейчас, что с мужем стали более гармоничными отношения, открытием стало для меня знания про значимость Рода! Спасибо!


Благодарю, Светлана за практику! Прочитав задание, почему то пришла картинка 20-летней давности. Мне казалось, что я ее проработала, но вдруг опять появилась.Та ситуация действительно многому меня научила!

Made with