Часті запитання
Хто такий психотерапевт?
Психотерапе́вт — фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки медицина і/або PhD/магістр в психології і сертифікований за певним напрямком психотерапії, чи отримав спеціалізацію за фахом «психотерапія»
Психотерапевт не вирішує за вас проблеми, не дає порад, ви несете відповідальність за ваше життя. Сенс терапії – навчити вас самостійно вирішувати свої проблеми. У психотерапії співробітництво на рівних умовах.
Для чого потрібен психотерапевт?
Це фахівець, який допомагає людині розібратися у власних життєвих ситуаціях, впоратися зі своїми думками та емоціями й зрозуміти, чого насправді хоче людина. Ми часто робимо помилки тому, що не володіємо достатньою інформацією та не розібралися досконально в ситуації, не проговорили її з кимось неупередженим.
Завдання психолога – не радити, бо він не знає, як правильно вчинити у вашому випадку. Дії фахівця спрямовані на те, щоб допомогти вам самостійно прийняти рішення, яке буде правильним саме для вас. Консультації з психологом допомагають поліпшити власне життя, знайти спосіб вирішення проблем, а також розібратися в собі та своїх бажаннях.
Яка різниця між психолог/психотерапевт/психіатр?
Психолог працює з психологічними проблемами здорових людей.
Психіатр лікує медично психічні захворювання.
Психотерапевт лікує немедикаментозними методами.
Як відбувається перша сесія?
Це зустріч-знайомство і процес направлений на прояснення запиту.
Вона має певний план, я буду розпитувати, вас про те що привело на сеанс, також про різні життєві події, сім'ю, стосунки тощо. Або ж слухатиму вашу розповідь, спрямовуючи уточнювальними запитаннями.
Онлайн-формат: у призначений час ви виходите на зв’язок за допомогою будь-якої зручної платформи або месенджера. Під час сесії важливо, щоб вас нічого не відволікало і у приміщенні більше нікого не було.
Як сформулювати запит?
Це зустріч-знайомство і процес направлений на прояСамостійно ідентифікувати корінь проблеми може бути доволі складно. Разом це зробимо на сесії. Але до зустрічі ви можете описати симптоматику проблеми:
1. Що саме вам заважає в цей час?
2. Як це впливає на сфери вашого життя?
3. Із чим, на вашу думку, це може бути пов'язано?
4. Яких змін бажаєте?
Скільки сесій мені знадобиться?
Кількість сесій в психотерапії залежить від структури вашої особистості та потрібного рівня змін. Психотерапевту вистачить 1-5 сесії для загального аналізу стану та історії. Надалі для поверхневих змін достатньо від 5 до 30 сеансів, на більш глибокі та цілісні трансформації знадобиться більше часу.
Результат психотерапії безпосередньо залежить від тих запитів, із якими на неї приходять.
Психотерапія дає стабільну підтримку й ефективні інструменти самодопомоги, зміцнення внутрішніх опор людини, що поступово призводить до більшої емоційної стабільності, розуміння себе та покращення якості життя.
Скільки часу триває сеанс?
Тривалість індивідуальної сесії в терапії – 50 хвилин.
Тривалість індивідуальної сесії під запит/розтановочної/ парної – 90 хвилин.
Як часто зустрічатися?
Зазвичай 1 -2 рази на тиждень.
Можуть бути й інші схеми – оптимальний час та частоту зустрічей ми обговорюємо на першому сеансі та коригуємо у процесі.
Де відбуваються консультації?
У Skype, Zoom, Telegram, Viber будь-який зручний для вас сервіс відеозв'язку
Чи можу я скасувати чи перенести зустріч?
Так, ви можете скасувати/перенести зустріч не пізніше ніж за 24 години до її початку. Якщо Ви скасовуєте зустріч пізніше, оплата за сесію не повертається.
Що якщо я спізнився на консультацію?
Якщо ви запізнилися на консультацію, зменшиться ваш час сесії але вона все одно закінчиться у запланований час (наприклад, час консультації для вас був призначений з 09:00 до 09:50, ви запізнилися на 10 хвилин – це означає, що сесія почнеться о 09:10 та закінчиться о 09:50). У разі, якщо запізнився психолог, консультація проходить повноцінно.
Усе сказане мною на сесії - конфіденційно?
Все, що відбувається на сесії, – конфіденційно.